Як я роблю картини зі шкіри

Моя перша картина (світлина ліворуч) з’явилася в 2007 році. одночасно я зробила ще одну, і ця компанія пролежала в мене декілька років. Я не робила нових картин, впевнена в тому, що вони нікому не потрібні. А потім, в один прекрасний день, картини були куплені одразу всі три, на подарунок. Але з картиною, яку ви бачите на світлині, покупець так і не зміг розлучитися, і в подарунок за кордон поїхали тільки дві інші.
Ця покупка настільки надихнула мене, що я зайнялася картинами набагато активніше. За п’ять років навіть доросла до персональної виставки. Але це вже інша історія.

А тепер безпосередньо про картини. Я збираю їх з різнобарвних шматочків натуральної шкіри, замши та хутра та анклеюю їх на лист ватману. Штучну шкіру я не використовую принципово – в неї характерний, як у клейонки, блиск. Поруч з натуральною шкірою цей блиск дуже помітний.
Спочатку відбирається світлина з краєвидом, і він не обов’язково має бути кримським. Якщо ви маєте улюблений краєвид і ви бажаєте бачити його на картині зі шкіри, надішліть мені світлину. Разом ми обговоримо нову картину.
Після того, як краєвид обраний, його світлина обробляється в графічному редакторі, щоб залишився тільки силует – лінія гір, холмів, горизонту. Лінії детальніше проробляються, відсікається все зайве, домальовується передній план (це вже вручну), і таким чином робиться те, що художники називають картон, але іншим словом це можна назвати “викрійка”. Лист “Викрійки” в натуральну величину розрізається на деталі-лекала, потім по ним вирізуються шматочки шкіри відповідної форми та склеюються.
В процесі збирання картини використовуються два клеї – ПВА та “Момент”. Рамка, що виконана з дерева, обтягується шкірою та замшею. Ширина рамки 2 см. Зворотня сторона картини – лист щільного картону, обтягненого тканиною. На звороті картини наклеюється світлина пейзажа, який був “моделлю”. Для транспортування картина пакується в прозорий пакет зі струною (Zip-Lock). Вага картин 20х30 см – 250 г, 30х40 см – 700 г.

На питання “Як довго робити картину?” відповісти складно. Все залежить від того, наскільки швидко малюється ескіз. Буває, що один-два дні, а буває, що сюжет створюється в голові роками. але якщо вже готовий картон і є всі необхідні матеріали, то картина збирається від трьох до шости днів, це вже залежить від складності.
на цьому відео ви можете подивитися, як народжується картина – крок за кроком, деталька до детальки. Я впевнена: ви побачите, що це нескладно. Можливо, після переглядання цього відео до вас прийде натхнення і ви зробите свою власну картину. Будь-яку. Не обов’язково пейзаж.