Який має бути догляд за моїми виробами зі шкіри

Після того як предмет ваших побажань обраний, куплений та оселяється у вас жити, у нього починається довга трудова буденність. Всі володарі моїх віробів наголошують на їх надзвичайній живучісті. Але щоб улублена річ прожила якомога довше, з нею потрібно відповідним чином поводитись. В Інтернеті ви знайдете безліч порад про те, як дбати про речі зі шкіри. Я тільки додам власні спостереження.

  • Шкіра (і замша також) дуже погано переносять вологу. На замші від попадання вологи можуть з’явитися плями. Деякі види шкіри покриваються налітом плісняви, будь-яка шкіра в вологому місці набуває неприємного запаху.
  • Якщо ваш гаманець відволожився і його запах вам не подобається, то гаманець достатньо добре просушити в тіні при кімнатній темперетурі та покласти поруч з предметом, що приємно пахне – наприклад, серветкою, на яку нанесли крапельку ефірної олії. Шкіра добре всмоктує запахи, і ваш гаманець набере приємного запаху.
  • Деякі види замши вигорають на яскравому сонці. Особливо це стосується замши, що пофарбована в яскраві червоні відтінки кольорів.
  • Якщо гаманець потрапив у воду, не сушіть його при високій температурі та на яскравному сонці. Шкіра може покоробитися.
  • “Захапані” ділянки на замші можна видалити за допомогою канцелярської гумки. Гаманець навіть можна попрати в прохолодній воді, але треба бути готовим до того, що яскраві деталі із замши можуть посвітлішати.